Bankospil er en populær aktivitet i Folkehuset Vejlby, og alle er velkomne til at deltage. Der er mulighed for at købe plader og lotteri fra kl. 13.00 til 14.00, og spillet starter kl. 14.00. I pausen kan deltagerne købe brød til kaffen, hvilket skaber en hyggelig atmosfære, hvor man kan mødes og snakke med de andre deltagere.
Arrangementerne er målrettet ældre, men alle er velkomne til at deltage og nyde en eftermiddag fyldt med spænding og socialt samvær.
Det er en fantastisk mulighed for at møde nye mennesker og tilbringe en hyggelig dag i selskab med andre bankoentusiaster.
Praktisk information
Datoer: Fredag den 3. oktober og fredag den 17. oktober 2025
Tid: Kl. 14.00
Sted: Folkehuset Vejlby, Vikær Toften 6, 8240 Risskov
Entré: 10 kr
Arrangør: Folkehuset Vejlby
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her