Seneste opdateringer fra Østjyllands Politi på X: https://t.co/gWixMExTS7
Seneste opdateringer fra Østjyllands Brandvæsen på X: RT @OjylPoliti: Østjyllands Politi er pt. til stede ved 2 forskellige færdselsuheld på motorvej E45 ved Hadsten og Fårup pga. meget glatte…
Det seneste døgn har Risskov været ramt af flere indbrud i privat beboelse. I politikredsen er der blevet anmeldt i alt fire indbrud, hvoraf to fandt sted i Risskov.
Østjyllands Politikreds har modtaget anmeldelser om fire indbrud i privat beboelse det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Møllevangen i Risskov, hvor det blev begået torsdag d. 1/1 kl. 12.00.
Der er blevet anmeldt fem indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Kanehaven i Risskov tirsdag d. 30/12 kl. 04.24.
Den 27. december kl. 03:13 blev der begået indbrud på Asylvej i Risskov. Yderligere detaljer om hændelsen er endnu ikke offentliggjort.
Et indbrud er blevet begået på Krogagre i Risskov. Indbruddet fandt sted mellem den 20. december kl. 17:00 og den 26. december kl. 17:00. Yderligere detaljer om indbruddet er endnu ikke offentliggjort.
Der blev den 26. december kl. 22:39 begået indbrud på Vejlby Vænge i Risskov. Yderligere oplysninger om indbruddet er endnu ikke tilgængelige.
Mellem den 22. december kl. 10:00 og den 26. december kl. 16:40 blev der begået indbrud på Byløkken i Risskov. Yderligere detaljer om indbruddet er endnu ikke offentliggjort.
Der har været et indbrud på Villadsensvej i Risskov, postnummer 8240. Indbruddet blev begået den 25. december klokken 14:49. Yderligere detaljer om hændelsen er endnu ikke tilgængelige.
Et indbrud fandt sted på Tove Ditlevsens Gade i 8240 Risskov. Indbruddet blev begået i perioden mellem den 23. december klokken 12:00 og den 25. december klokken 20:40.
Den 23. december klokken 11.00 blev der begået indbrud i en privat beboelse på Mejlvej i Risskov. Yderligere detaljer om hændelsen er endnu ikke tilgængelige.
Østjyllands politikreds har modtaget anmeldelser om fem indbrud i privat beboelse det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Kildehøjen i Risskov.
Natten til mandag kl. 00.50 blev en hændelse i Risskov sat i gang, da en betjent, der havde fri, observerede fire mænd suge lattergas i en bil, der holdt i tomgang på en p-plads på Holmensvej. Betjenten kontaktede straks sine kollegaer i vagtcentralen.
På denne side kan du som borger i Risskov og omegn løbende finde opdateringer om aktuelle hændelser og indsatser fra politi, beredskab og andre myndigheder. Vi samler informationer fra officielle kilder som Østjyllands Politi og beredskabet, så du kan holde dig orienteret om, hvad der sker i lokalområdet.
Her på siden bringer vi blandt andet nyheder om udrykninger, døgnrapporter, politiets arbejde og andre relevante hændelser. Det kan for eksempel være oplysninger om brand, ulykke, ambulancekørsel eller indsats med helikopter. Vi informerer også om dagens vigtigste punkter fra politirapporten og giver et overblik over, hvad der rører sig i lokalområdet – både i dag og i den nærmeste fremtid.
Vores formål er at give dig et sagligt og opdateret billede af de hændelser, der har betydning for trygheden og hverdagen i Risskov og omegn. Alle oplysninger bygger på officielle udmeldinger fra myndighederne, og vi bestræber os på at formidle dem på en neutral og informativ måde.
Siden opdateres løbende, så du altid kan holde dig opdateret om udrykninger, døgnrapporter og andre vigtige hændelser i dit lokalområde.